U21: Hrvati ispustili 2 gola, EP više ne zavisi od njih

EURO 12. nov 202018:07 > 20:51
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Mlada reprezentacija Hrvatske remizirala je sa Škotskom u Edinburgu u devetom kolu grupe 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 2:2, iako je na poluvremenu imala dva gola prednosti.

Hrvati su dominirali u prvih pola sata igre i pogocima Mora u 20. i Bistrovića u 25. minutu došli do velike prednosti.

Ipak, nju u nastavku nisu uspeli da sačuvaju. Domaći su izjednačili preko Midltona u 54, zatim je Sosa dobio crveni karton u 56, pa su Škoti iskoristili brojčanu nadmoć i golom Meklenana u 70. osvojili bod.

Ekipa Igora Bišćana propustila je time veliku šansu da praktično osigura plasman na EURO kolo pre kraja.

Sada se nalazi na trećoj poziciji sa 17 bodova i u poslednjoj rundi zavisiće od rezultata drugih utakmica.

Hrvatska mora da trijumfuje nad Litvanijom 17. novembra i da se nada da Česi i Škoti, koji na prva dva mesta imaju po 18 poena, neće uspeti da slave u svojim mečevima.

Selekcija Severne Makedonije u Skoplju je odigrala nerešeno sa Izraelom 1:1. Gosti su poveli u prvom minutu golom Josefija, a bod Makedoncima obezbedio je Atanasov pogotkom u 76. minutu.

Čurlinov u 51. minutu nije realizovao jedanaesterac za domaći tim.

Mekedonce do kraja kvalifikacija očekuje još duel sa Crnom Gorom 17. novembra.

Španija je lider grupe 6 sa 25 bodova, Makedonija ima 15, Izrael 13, Kazahstan 10, Crna Gora 7 i Farska Ostrva 6.