Mađari i Slovaci nakon drame se plasirali na EURO!

EURO 12. nov. 202022:53 > 23:25
Print screen/SK

Reprezentacija Mađarske učestvovaće drugi put zaredom na Evropskom prvenstvu, pošto je nakon preokreta na Puškaš areni savladala Island sa 2:1.

Gilfi Sigurdson je doveo goste do prednosti u 11 minutu, nakon velike greške golmana Gulačija. Sve je delovalo da će se Island dokopati Evropksog prvenstva, ali je suledio blickrig Mađara, koji su za četiri minuta došli do preokreta.

Prvo je Loik Njego, naturalizovani Francuz poravnao rezultat u Budimpešti nakon ubačene lopte Nikolića.

A veliko slavlje doneo je najbolji i najmlađi igrač mađarskog tima Dominik Soboslai u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Mađarska ide u grupu F gde se nalaze Portugal, Francuska i Nemačka.

Ako sve ostane po planu, Mađarska će prvu utakmicu odigrati upravo na Puškaš areni protiv Portugala 15. juna.

Selekcija Slovačke ostvarila je plasman na Evropsko prventvo, pošto je na Vindzor parku u Belfastu savladala Severnu Irsku nakon produžetaka rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 17. minutu kada je strelac bio prvotimac Parme Juraj Kucka.

Međutim, fudbaleri Severne Irske nisu odustajali do samog kraja i inicijativa im se isplatila tek u 87. minutu, kada je sopstvenu mrežu pogodio defanzivac Intera, Milan Škrinjar.

Ipak, Slovačka stiže do gola u 110. minutu a strelac je bio Mihal Đuriš, koji je odveo Slovake u grupu E, gde se nalaze Španija, Švedska i Poljska.