U21: Makedonci bolji od Crnogoraca, čekaju rasplet

EURO 17. nov. 202015:38
FSCG

Fudbaleri Severne Makedonije pobedili su Crnu Goru u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvu u konkurenciji igrača do 21 godine sa 2:1.

Makedonci su osvojili drugo mesto, ali ostaje im sada da čekaju rezultate ostalih mečeva kako bi saznali da li će biti među pet najboljih drugoplasiranih selekcija, odnosno da li će izboriti plasman na smotru najboljih selekcija Starog kontinenta.

Što se Crne Gore tiče, jasno je da će svi ljubitelji fudbala, stručni štab i igrači, nastojati što pre da zaborave kvalifikacije koje su završene i u kojima je Crna Gora u konkurenciji sa Španijom, Severnom Makedonijom, Izraelom, Kazahstanom i Farskim Ostrvima, osvojila poslednje mesto sa samo sedam osvojenih bodova iz deset utakmica.

Severna Makedonija je povela posle samo desetak minuta igre, a strelac je bio Marko Đođrijevski, inače igrač Radničkog iz Pirota. Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale, a Makedonci su delovali bolje i delovalo je da sigurnim koracima idu ka vrednom trijumfu.
Tako je i bilo. Sve dileme oko pobednika, otklonio je Bojan Miovski, igrač MTK iz Budimpešte koji je na desetak minuta pre kraja bio siguran sa bele tačke. U samoj završnici, poraz Crne Gore je ublažio napadač Crvene zvezde, Nikola Krstović.