Azuri spremni za EURO: Poker golova protiv Čeha

EURO 4. jun 202122:42 > 09. jun 2021 13:24 1 komentar
Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Italije sa ubedljivih 4:0 pobedili su Češku u Bolonji u generalnoj proveri za predstojeće Evropsko prvenstvo.

Azuri su dominirali od prvog minuta i sa po dva pogotka u oba poluvremena dokazali da su spremni za kontinentalni šampionat.

Povezane vesti

Ćiro Imobile doveo je domaće do prednosti u 23. minutu, da bi Nikolo Barela u 42. iskoristio asistenciju Žoržinja i duplirao vođstvo.

Na novi pogodak domaćina čekalo se do 66. kada je Lorenco Insinje povisio na 3:0, pre nego što je Domeniko Berardi u 73. postavio konačan rezultat.

Ekipa Roberta Mančinija EURO startuje 11. juna duelom prve runde grupe A protiv Turske na stadionu Olimpiko u Rimu.

Čehe očekuje još jedan pripremni meč protiv Albanije osmog jula. Oni EP počinju okršajem sa Škotskom u Glazgovu 14. juna. U grupi D nalaze se još Hrvatska i Engleska.

Slovenija je u prijateljskoj utakmici savladala Gibraltar u Kopru sa 6:0.

Šporar u 11. i 34, Iličić u 17. i 57, Mlakar u 38. i Gorenc-Stanković u 61. bili su strelci za Slovence.

Mađarska je slavila nad Kiprom minimalnim rezultatom. Gol za pobedu u Budimpešti dao je Šafer u 36. minutu.

Island je pogotkom Andersona u 70. minutu trijumfovao protiv Farskih Ostrva.