Broudhed šokirao Hrvate: Velsu bod na Poljudu!

EURO 25. mar 202322:43 0 komentara
Natan Broudhed
AP Photo/Darko Bandic

U susretu prvog kola Grupe D kvalifikacija za EURO 2024. Hrvatska i Vels odigrali su nerešeno 1:1 u Splitu.

Veoma neprijatno iznenađenje ekipe koja je zauzela treće mesto na Svetskom prvenstvu u Kataru. Hrvatska je očekivala sva tri boda, imala više prilika, ali Vels je imao i sreće, ali i strpljenja da u smiraj susreta dođe do boda.

Velšani su u prvom poluvremenu bili bukvalno u milosti domaćina. Imali su dosta sreće u 26. minutu kada je poništen gol Hrvata, jer mu je prethodio faul u napadu Livaje. Ali samo minut kasnije odlična solo akcija Andreja Kramarića i fino plasiran udarac za vođstvo Hrvatske.

Do poluvremena Hrvati su napadali, stvarali šanse, a veliku su propustili u finišu prvog dela. Strelac gola Kramarić umesto da proigra Perišića koji je bio u zicer situaciji odlučio se da sam završava, ali nije uspeo da stigne do drugog gola. U drugom poluvremenu Vatreni nisu bili toliko dobri, a Vels je krenuo nešto bolje.

Imali su gosti jednu lepu priliku, ali su Hrvati do same završnice držali minimalno vođstvo. Ipak, taj pristup izabranika Zlatka Dalića im se osvetio u trećem minutu nadoknade, od ukupno tri. Centaršut Mepama, loša reakcija odbrane domaćih i sam kao duh na drugoj stativi bio je Brouthed, koji je savladao Livakovića i tako Zmajevima doneo dragocen bod.

U narednom kolu Hrvatska u utorak gostuje Turskoj u derbiju Grupe D.