EP U17: Holanđani čekaju boljeg iz meča Srbije i Danske

EURO 25. maj 202220:58
UEFA EURO U17
Guliverimage

Kadetska fudbalska reprezentacija Holandije drugi je polufinalista Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina.

Holandija je u četvrtfinalu, rezultatom 2:1 (2:0) savladala Italiju i rivala u polufinalu će saznati kada svoj meč u četvrtak odigraju Srbija i Danska. Taj meč pratite na Sport Klubu 1 od 16.30.

Ispostavilo se da su Holanđani meč rešili već u prvom poluvremenu nakon što su poveli u 27. minutu golom Mušeuija, a vođstvo potvrdili u 43. preko Van Duivena.

Italija je golom koji je u 64. minutu postigao Lipani smanjila na 2:1, ali u pola sata do kraja nije uspela da izbori bar penale.

U prvom četvrtfinalu, Francuska je upravo boljim izvođenjem penala eliminisala Nemačku.