EURO 2024 (Q): Prvi bodovi za Gruziju i Norvešku

REUTERS/Irakli Gedenidze (Gruzija - Norveška: Khviča Kvarachelija i Martin Edegor) Georgia's Khvicha Kvaratskhelia in action with Norway's Martin Odegaard REUTERS/Irakli Gedenidze UEFA Euro 2024 Qualifiers - Group A - Georgia v Norway
REUTERS/Irakli Gedenidze (Gruzija - Norveška: Khviča Kvarachelija i Martin Edegor)

Fudbalske reprezentacije Gruzije i Norveške podelile su bodove u meču drugog kola kvalifikacija za EURO 2024.

Povezano

Utakmica A grupe u Batumiju završena je rezultatom 1:1.

Gosti su poveli golom Aleksandera Serlota u 15. minutu na asistenciju Fredrika Aursnesa i otišli na odmor sa minimalnom prednošću.

Domaća selekcija izjednačila je nakon sat vremena igre pogotkom Georgesa Mikautadzea iz kontranapada posle odličnog dodavanja Solomona Kvirkvelije.

Najbolju šansu u nastavku meča propustio je kapiten Arsenala Martin Edogor, sa šest sedam metara šutirao iz visoko iznad gola.

I jednoj i drugoj selekciji ovo su prvi bodovi u kvalfikacijama. Gruzija je bila slobodna u prvom kolu, dok je Norveška ubedljivo poražena u Španiji (0:3).

U istoj A grupi od 20.45 u Glazgovu igraju Škotska – Španija.