Het-trik Hejlunda za slavlje Danaca

EURO 23. mar 202322:57 0 komentara
Rasmus Hejlund
xEmmixKorhonenx via Guliver

Fudbaleri Danske su na krilima trostrukog strelca Rasmusa Hejlunda pred svojim navijačima pobedili Finsku rezultatom 3:1 (1:0), dok je Severna Irska kao gost savladala San Marino rezultatom 2:0 (1:0) u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u okviru grupe H.

Kasper Hjumland je bio prinuđen da menja već u prvom delu susreta, pošto se u 16. minutu povredio štoper Barselone Andreas Kristensen. Defanzivac je svoje mesto ustupio Viktoru Nelsonu, a samo tri minuta kasnije su domaći stigli do vođstva. Hejlund je postigao svoj prvi gol za seniorsku nacionalnu selekciju u 21. minutu, posle centaršuta Aleksandera Baha.

Napadač Finske Oliver Antman poravnao je rezultat u 53. minutu posle dodavanja Temua Pukija. Pobedu je Dancima doneo Hejlund, koji je svoj drugi gol na meču pogodio posle kornera i kombinacije glavom u protivničkom šesnaestercu, dok je treći put bio precizan u nadoknadi vremena.

Protagonista trijumfa Severne Irske nad San Marinom bio je napadač Boltona Dion Čarls, koji je postigao oba pogotka. On je prednost svom timu doneo u 24. minutu na asistenciju Konora Vašingtona, da bi u 55. udvostručio prednost posle dodavanja levog beka Njukasla Džamala Luisa.

Fudbaleri San Marina su zatresli mrežu koji je čuvao golman Barnlija Bejli Pikok-Ferel u 67. minutu, ali je pogodak Nikola Nanija poništen zbog ofsajda.

Danska je sa tri boda zbog povoljne gol-razlike lider grupe H, dok su Finci na petom mestu bez osvojenog boda, kao i „fenjeraš“ San Marino. Severna Irska zauzima drugo mesto.