Kiksevi golmana i fortuna odveli Nemačku u polufinale

EURO 21. jul 202222:58 > 23:08 1 komentar
Lina Magul
REUTERS/Dylan Martinez

Ženska fudbalska reprezentacija Nemačke drugi je polufinalista EURO koji se održava u Engleskoj, pošto je u četvrtfinalu savladala Austriju 2:0.

Pravo je čudo da su na stadionu Brentforda viđena samo dva gola. I to praktično oba iz kiksa. U 12. minutu golman Austrije Manuela Cinsberger loše je ispucala loptu. Praktično je poklonila Nemicama. Sjajna i agilna Bul odlično je prošla, još bolje centrirala, a Lina Magul rutinski sa 10 metara trese mrežu.

Kao da su Austrijanke bile šokirane posle tog gola, pa su Nemice imale još par šansi. Međutim, na poluvreme su otišle sa minimalnim vođstvom. A onda je na scenu stupila fortuna.

Željne da što pre postignu gol i da vrate meč u egal, Austrijanke su krenule agresivno u drugo poluvreme. U prvih 15 minuta mogle su, ne da izjednače, već i da preokrenu i čak da imaju komotnu prednost kakve su šanse imale. Čak četiri puta pogodile su okvir gola, ali nije im se dalo da dođu do izjednačenja.

Kada su Nemice izdržale taj talas, bilo je lakše. Ali i one su imale epske promašaje. Tačnije asistentkinja kod gola Klara Bul. Imala je dva velika promašaja između 70. i 80. minuta.

Ipak, drugi gol na meču je ipak postignut. Nije ga dala Austrija, već je Nemačka overila pobedu. Strelac u 90. minutu bila je Aleks Pop, posle nove kardinalne greške golmana Austrije. Pop je inače na svakoj utakmici postigla makar po gol.

Nemačka će se u polufinalu sastati sa pobednikom derbija runde Holandija – Francuska.

Bilo je ovo najgledanije četvrtfinale u istoriji Evropskog prvenstva za fudbalerke, a da u njemu nije učestvovala zemlja domaćin. Meču na stadionu Brentforda prisustvovalo je više od 16 hiljada gledalaca.