Engleskinje ispisale istoriju!

EURO 11. jul 202223:25 > 23:45 0 komentara
ženska fuidbalska reprezentacija Engleske
REUTERS/Matthew Childs

Ženska fudbalska reprezentacija u meču drugog kola grupe A šampionata Evrope ubedljivo je pobedila selekciju Norveške rezultatom 8:0 i tako postala prva ekipa u obe konkurencije koja je postigla sedam ili više pogodaka na EURO.

Povezane vesti

Domaćin kontinentlanog prvenstva ima maksimalan učinak (gol razlika 9:0) i obezbedio je plasman u četvrtfinale bez obzira na ishod duela poslednjeg kola protiv Severne Irske, koja je danas poražena od Austrije 2:0.

Selekcija Engleske je dominirala na „Ameks stadionu“ u Brajtonu i od 12. do 41. minuta postigla je šest golova – Elen Vajt i Betani Mid po dva i Loren Hemp i Džordžija Stenvej po jedan.

Članica Arsenala Betani Mid je u 81. minutu zabeležila i treći pogodak, a u strelce se upisala i Alesija Ruso.

Austrija je golovima Katarine Šihtl u 19. i Katarine Našvengen u 88. minutu pobedila Severnu Irsku i u direktnom duelu poslednjeg kola sa Norveškom odlučivaće koji će tim u nokaut fazu.

Engleska ima 6 bodova, Austrija i Norveška po tri, a Severna Irska je bez bodova.