Nula na Vandi u iberijskom derbiju

EURO 4. jun 202121:26 1 komentar
Kristijano Ronaldo
REUTERS/Sergio Perez

U pripremnoj utakmici za EURO Španija i Portugalija odigrali su bez golova na stadionu Vando Metropolitano u Madridu.

Golova nije bilo, ali bilo je solidnih prilika. Pre svega za Špance, koji definitivno imaju manje razloga za zadovoljstvo ovim remijem bez golova od komšija. Posebno će Alvaro Morata imati za čim da žali.

Portugalci su postigli gol u 23. minutu, ali nije priznat jer je Fonte napravio prekršaj. Španci su imali nekoliko odličnih prilika, pre svih Feran Tores, a posebno Morata, koji je u jednom trenutku preuzeo kapitensku traku od Serhija Busketsa. Morata je u 54. minutu promašio čist gol, a u nadoknadi vremena istrčao je sam ispred Ruija Patrisija, ali je pogodio prečku. Na kraju ostalo je 0:0.

Pre početka evropskog šampionata Španija će u utorak odigrati još jednu pripremnu utakmicu protiv Litvanije, dok će Portugalci dan kasnije igrati protiv Izraela. Na EURO Španija se nalazi u Grupi E i prvi meč igra protiv Švedske 14. juna, dok vladajući šampion Evrope dan kasnije odbranu titule počinju duelom protiv Mađarske u okviru Grupe F.