Orlići i definitivno bez EP: Francuzi neumoljivi

EURO 2. jun 202222:44 > 22:58 2 komentara
Miloš Gordić
StephanePillaud via Guliver

Fudbalska reprezentacija Srbije uzrasta do 21 godine poražena je u četvrtak u devetom kolu grupne faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i neće se plasirati na završni turnir. Izabranike Gorana Stevanovića na domaćem terenu u Grenoblu pobedila je selekcija Francuske rezultatom 2:0 (1:0).

Nakon ovog trijumfa Francuska je ubedljivo prva sa 22 od moguća 24 boda jer su odigrali osam utakmica, a priliku da se izbori za plasman na EP kao jedna od najboljih drugoplasiranih selekcija ima Ukrajina – imaju 16 bodova iz sedam kola.

Povezano:

Srbija, koja je i pre ovog duela imala samo teoretske šanse, ima 11 bodova iz devet duela, a prekinuta joj je serija od dve pobede.

Francuska je povela u 42. minutu, a strelac je bio vezista Nice Kefren Tiram – sin nekadašnjeg defanzivca Lilijana pogodio je posle asistencije defanzica Milana Pjera Kalulua.

Drugi gol u mrežu Miloša Gordića poslao još jedan fudbaler Nice – Armin Guiri pogodio je u 60. minutu nakon pasa 19-godišnjeg veznog fudbalera Real Madrida Eduarda Kamavinge. Bio je to treći gol za Guirija u ovom kvalifikacionom ciklusu.

Poslednji meč kvalifikacija, koji nema rezultatski značaj Srbija igra sedmog juna u gostima protiv Farskih ostrva.

Evropsko prvenstvo za fudbalere do 21 godine održaće se se u junu i julu 2023. godine u Rumuniji i Gruziji, a titulu brani selekcija Nemačke, koja je u finalu 2021. godine savladala Portugaliju.