Pripreme EP 2020: Remi Makedonaca i Slovenaca, brige Hrvata

EURO 1. jun 202120:15 > 21:47 0 komentara
Fudbalska reprezentacija Severne Makedonije
Print screen/Sport Klub

U prijateljskoj utakmici u okviru priprema za EURO 2020 fudbalska reprezentacija Severne Makedonije igrala je u Skoplju nerešeno 1:1 sa selekcijom Slovenije. Isti rezultat zabeležen je i u Velikoj Gorici u duelu između Hrvatske i Jermenije.

EURO 2020

Na stadionu „Toše Proeski Arena“ u Skoplju domaća selekcija povela je u 55. minutu. Strelac je bio Eljif Elmas na asistenciju Ezdžana Alioskog. Izabranici selektora Igora Angelovskog bili su bolji od gostiju iz Slovenije i zaslužili pobedu. Međutim, u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena gol za izjednačenje postigao je Domen Črnigoj.

Makedonci su debitanti na predstojećem Evropskom šampionatu. U prvoj utakmici 13. juna u Bukureštu igraće protiv Austrije. U istom gradu igraju i protiv Ukrajine (17. juna), dok će u poslednjem kolu 21. juna gostovati Holandiji u Amsterdamu.

Hrvatska je takođe odigrala samo nerešeno 1:1 sa Jermenijom. Povela je u 23. minutu preko slavljenika Ivana Perišića (100. meč u dresu reprezentacije) posle kornera Luke Modrića.

Imala je šanse za ubedljivije vođstvo. ali je kazna stigla u 72. minutu. Jermeni su izjednačili preko Angula. Loša vest za selektora Zlatka Dalića je i povreda Josipa Brekala, koji je zamenjen sredinom prvog poluvremena.

Hrvatska će na EURO 2020 igrati u grupi sa Engleskom u Londonu (13. jun), Češkom Republikom u Glazgovu (18. jun) i Škotskom takođe u Glazgovu (22. jun).

I u prijateljskoj utakmici između Slovačke i Bugarske bilo je nerešeno 1:1.

EURO 2020 počinje 11. juna, a sve mečeve moći ćete da pratite u direktnom prenosu da na kanalima United media.