Škotska startovala ubedljivom pobedom, Kipar pao u finišu

EURO 25. mar 202316:59 0 komentara
Action Images via Reuters/Ed Sykes (Škotska - Kipar: Endi Robertson i Nikolas Joanu) Andy Robertson in action with Cyprus' Nicholas Ioannou UEFA Euro 2024 Qualifier - Group A - Scotland v Cyprus
Action Images via Reuters/Ed Sykes (Škotska - Kipar: Endi Robertson i Nikolas Joanu)

Fudbalska reprezentacija Škotske startovala je ubedljivom pobedom na svom terenu protiv Kipra u kvalifikacijama za EURO 2024.

EURO 2024

Utakmica na Hampden Parku u Glazgovu završena je rezultatom 3:0. Škoti su bili bolji tokom većeg dela meča i zaslužno osvojili prve bodove, ali su do ubedljvog trijumfa stigli u finišu utakmice.

Vodeći gol postigao je u 21. minutu Džon Mekgin: nakon centaršuta kapitena Endija Robertsona sa levog krila našao se na drugoj stativi i nesmetano savladao golmana gostiju.

U završnici meča istakao se rezervni igrač Skot Mektominej i postigao dva gola: u 87. minutu Rajan Kristi je uspeo da centrira sa desne strane, Lindon Djuks je glavom vratio loptu do fudbalera Mančester Junajteda, koji je efektno zatresao mrežu Kiprana. Drugi gol postigao je u 90+3. minutu nakod druge asistencije kapitena Robertsona.

Meč je vodio arbitar iz Hrvatske Duje Strukan sa pomoćnicima. U poslednjim trenucima zbog drugog žutog kartona iskjlučio je gostujućeg igrača Nikolasa Joanua.

U istoj grupi A večeras se sastaju Španija i Norveška. U utorak je derbi grupe između Škotske i Španije.

Action Images via Reuters/Ed Sykes (Škotska - Kipar: Džon Mekgin postiže vodeći gol) Scotland's John McGinn scores their first goal UEFA Euro 2024 Qualifier - Group A - Scotland v Cyprus

Action Images via Reuters/Ed Sykes (Škotska – Kipar: Džon Mekgin postiže vodeći gol)