Žiru rafalom zamenio povređenog Benzemu, furiozna Furija

EURO 8. jun 202123:08 > 09. jun 2021 0:35 0 komentara
Antoan Grizman
REUTERS/Pascal Rossignol

Generalne probe pred EURO imali su Francuska, Španija, Mađarska, Češka i Poljska. Ipak, u centru pažnje bio je okršaj u Parizu gde je Francuska pobedila Bugarsku 2:0, ali i potencijalno ostala bez Karima Benzeme za kontinentalni šampionat.

Aktuelni svetski šampion zabeležio je očekivanu pobedu rezultatom 3:0. Golove su postigli i glavne uzdanice ekipe koja se popela na vrh planete Antoan Grizman u 29. i naredna dva u finišu meča Olivije Žiru u 83. i 90. minutu. Upravo bi napadač Čelsija mogao ponovo da ponese epitet junaka, jer ne samo da je postigao dva gola, već je u igru ušao u 41. minutu umesto povređenog Karima Benzeme. Napadač Reala koji je pozvan posle šest godina nije izgledao dobro kada je izašao i postoji opasnost da propusti EURO. Ali u tom slučaju, Francuska ne mora da brine, jer je Žiru ponovo tu, spreman da zablista. A prvu priliku imaće već za nedelju dana u velikom derbiju protiv Nemačke.

U Grupi F sa Francuskom i Nemačkom nalazi se reprezentacija Mađarske, koja će premijeru imati protiv aktuelnog šampiona Portugalije. Oni su objektivno autsajderi grupe, a da ne dolaze u najboljoj formi pokazali su i u generalci protiv Irske odigravši bez golova. Ali za razliku od njih Španci, koje je propisno napala korona, pokazali su protiv Litvanije da imaju oružja. Iako su izveli najmlađi tim ikada slavili su 4:0 golovima Giljamona, Dijasa, Mirande i Puada, a Riz je u 30. minutu promašio penal. Španci premijeru na EURO imaju protiv Švedske u ponedeljak.

Sa Špancima i Šveđanima u Grupi E je i Poljska, koja će u prvom kolu igrati protiv Slovačke. A sada je na generalnoj probi igrala protiv Islanda 2:2. Poljaci su oba puta jurili vođstvo protivnika i stizali ga u 34. minutu preko Zjelinskog i u 88. minutu preko Sviderskog. Generalnu probu pred meč sa Škotskom u Grupi C gde su još Engleska i Hrvatska imali su Česi, koji su pobedili Albaniju 3:1 golovima Šika, Masopusta i Čelustke.

Mečeve sa EURO možete pratiti u direktnim i ekskluzivnim prenosima na kanalima Sport Kluba i Nova S.