Afričke kval. za SP: Preokret Konga, pobeda Egipta

FIFA World Cup 13. nov. 201621:05 > 21:16
Chris Brunskill/Getty Images

U nedelju su odigrane dve utakmice treće faze afričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018 . godine, a pobede su ostvarili Egipat i Demokratska Republika Kongo.

DR Kongo je u Grupi A, posle preokreta, savladao Gvineju sa 2:1, pa posle dva kola ima maksimalan učinak i zajedno sa Tunisom deli prvo mesto na tabeli.

Gvineja je u 23. minutu povela preko Sumaha iz jedanaesterca, da bi u 54. izjednačio Neskens Kebano, a dva minuta kasnije pobedu Kongu je doneo Janik Bolasi vezista Evertona.

Egipat je u derbiju Grupe E bio bolji od Gane sa 2:0, a strelci su bili Mohamed Salah u 43. minutu iz penala, i Adalah Said u 86. minutu. Egipat ima dve pobede posle dva kola, Uganda je druga sa četiri boda, na trećem mestu je Gana sa jednim bodom, dok je Kongo bez bodova.