Kvalifikacije za SP: Preokret Emirata protiv Saudijaca

FIFA World Cup 29. avg 201720:41 > 20:57
Francois Nel/Getty Images

Fudbaleri Ujedinjenih Arapskih Emirata savladali su reprezentaciju Saudijske Arabije rezultatom 2:1 u devetom kolu treće faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Saudijci, koje predvodi selektor Bert van Marvajk, poveli su na stadionu u Al Ainu golom Al Abeda iz penala u 20. minutu.

Ali Ahmed Mabhut je samo minut kasnije izjednačio, da bi pobedu Emiratima doneo u 60. minutu Ahmed Kalil spektakularnim udarcem sa oko 30 metara.

Izabranici selektora Edgarda Bauze su tako ostvarili četvrtu pobedu u kvalifikacijama i sada na četvrtom mestu na tabeli imaju 13 bodova.

Na vrhu tabele je Japan, koji je već obezbedio plasman na SP, dok su Irak i Tajlan izgubili sve šanse za put u Rusiju. Direktno na Mondijal ide i drugoplasirani tim, dok trećeplasirani tim ide u baraž. Šanse i dalje imaju UAE, Saudijska Arabija i Australija.

U četvrtak igraju Japan – Australija i Tajland – Irak. Poslednje 10. kolo se igra 5. septembra.