Uganda pobedila Egipat, goleada pripala Gvineji

FIFA World Cup 31. avg. 201721:32 > 21:34
Getty Images/Stephen Pond

Fudbalske reprezentacije Udande i Gvineje ostvarile su pobede u utakmicama trećeg kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine. Uganda je sa 1:0 pobedila Egipat, dok je Gvineja slavila protiv Libije 3:2.

Uganda je pred 25.000 navijača ostvarila drugu pobedu u kvalifikacijama, a Egiptu je nanela prvi poraz. Junak trijumfa bio je Emanuel Okvi, koji je postigao jedini gol u 51. minutu.

Posle takvog raspleta, Uganda ima sedam bodova na čelu grupe E, jedan više od Egipta, a slede ih Gana sa jednim bodom i Kongo bez bodova. Duel Gane i Konga na programu je u petak od 17.30.

Gvineja je u Konakti posle dvadesetak minuta imala prednost, da bi se gosti vratili u samom finišu, a domaćin došao do trijumfa u nadoknadi vremena. Sva tri boda Gvineji doneo je Alhali Bangura golom u 93. minutu utakmice.

Domaći tim je poveo preko Nabija Keite u sedmom minutu, a prednost je duplirao Abubakar Kamara 15 minuta kasnije. Libija se vratila golovima Motasema Sabua i Akrama Zuvaja u 87. i 88. minutu, pre Bangurinog pogotka za trijumf.

Gvineji je to bio trijumf u grupi A kvalifikacija, dok je Libija ostala bez bodova. Kongo i Tunis su ispred njih sa po šest bodova, a sastaju se u petak od 22 časa.