Dva gola Boaćija, poraz "slonova", ludilo u grupi D

FIFA World Cup 5. sep. 201719:41 > 0:45
FK Crvena zvezda

Fudbalska reprezentacija Gane ubedljvo je na gostovanju pobedila Kongo u meču 4. kola grupe E afričkih kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2018, a dvostruki strelac bio je napadač crvene zvezde Ričmond Boaći.

„Crve zvezde“ su u Brazavilu slavile sa 5:1 i prvim trijumfom zadržale su teoretske šanse za plasman na Mondijal.

Boaći je u 23. minutu doveo svoj tim u vođstvo, Tomas je povisio na 2:0, a Ajet je u finišu pvog poluvremena vratio nadu odavno otpisanoj selekciji Konga. Ipak, u sudijskoj nadoknadi Tomas je ponovo bio precizan za 3:1.

Fudbaler Atletiko Madrida u 69. minutu upisao je het-trik, a ubedljiv trijumf gostiju overio je Boaći u 85. minutu.

U derbiju ove grupe Egipat je pobedio dosad vodeću Ugandu sa 1:0 i sa dva boda više ima velike izglede da obezbedi mesto na prvenstvu sveta.

U dobroj poziciji je i Tunis koji je remijerm 2:2 u Demokratskoj Republici Kongo sačuvao tri boda više u odnosu na današnjeg protivnika. Tunis u grupi A ima 10 bodova, DR kongo 7, Gvineja i Libija po 3.

Dva kola pre kraja kvalifikacija najneizvesnije je u grupi D gde prvoplasiranog i poslednjeplasiranog dele dva boda. Senegal je na gostovanju Burkini Faso do boda (2:2) došao autogolom u 89. minutu, dok su Zelenortska Ostrva slavila u Južnoj Africi sa 2:1.

Burkina Faso i Zelenortska Ostrva imaju po 6 bodova, Senegal 5 i Južna Arfika 4.

U grupi C Gabon je napravio veliko iznenađenje trijumfom protiv Obale Slonovače sa 2:1. Gosti su golovima Ndonga i Lemine u 29. minutu vodili sa 2:0, u poslednjim trenucima prvog poluvremena ostali su sa igračem manje, a konačan rezultat postavio je Korne u 8. minutu. Drugi meč ove grupe između Malija i Maroka završen je bez golova.

Obala Slonovače je prva sa 7 bodova, Maroko ima jedan manje, Gabon 5, a otpisani Mali 2.

Selekcija Zambije je u grupi B upisala vredna tri boda na gostovanju u Alžiru – 1:0. Zambija je sa 7 bodova druga na tabeli, vodeća Nigerija ima 10, Kamerun je treći sa 3, dok Alžir ima samo bod. sa tri boda manje od vodeće Nigerije.

Plasman na Svetsko prvenstvoobezbediće pobednici pet grupa.