Jenkiji "pobegli" od baraža, preokret Meksika

Getty Images/Matthew Stockman

Fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država ubedljivo je savladala Panamu rezultatom 4:0 u jednom od najvažnijih mečeva u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. godine.

Selekcija SAD se pre utakmice u Orlandu nalazila na četvrtom mestu na tabeli pete runde kvalifikacija CONCACAF zone, što bi ih poslalo na pobednika azijskog baraža, gde igraju Sirija i Australija (prvi meč 1:1).

Ipak, Amerikanci su sada u boljem položaju, jer imaju dva boda više od direktnog konkurenta Paname, a u poslednjem kolu gostuju poslednjeplasiranom Trinidadu i Tobagu, koji je izgubio šanse za plasman na Mondijal.

Izabranici selektora Brusa Arene su protiv Paname stigli do pobede najviše zahvaljujući sjajnoj partiji 19-godišnjeg fudbalera Dortmunda Kristijana Pulišića.

Mladi ofanzivac je bio strelac u 8. minutu pošto se odlično snašao pored odbrane Paname, a akciju završio u stilu Lionela Mesija. Pulišić je u 19. minutu bio asistent, posle sjajnog prodora, Džoziju Altidoru za 2:0, a isti igrač je sa penala u 43. minutu povisio na 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Bobi Vud u 63. minutu.

Na pragu senzacionalne pobede je bio Trinidad i Tobago u San Luis Potosiju protiv Meksika, ali je domaćin ipak slavio sa 3:1.

Strelac za Trinidad i Tobago bio je Šadon Vinčester u 66. minutu, dok su za Meksikance pogađali Irving Lozano u 78, Čičarito Ernandez u 89. i Ektor Erera u 90+4. minutu.

Meksikanci su prvi iz zone CONCACAF obezbedili plasman na Mondijal, dok su ostala još dva mesta za direktan plasman za koja konkurišu Kostarika, SAD, Panama i Honduras.

Kostarika i Honduras igraju meč u noći između subote i nedelje, dok je poslednje kolo na programu 10. oktobra. Četvrtoplasirana ekipa ide u interkontinentalni baraž.