Afrika: Remijima spuštena zavesa na grupu E

FIFA World Cup 12. nov. 201718:36 > 18:38
Francis Bompard/Getty Images

U poslednjim mečevima grupe E afričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji nije bilo pobednika, pošto su dueli Gane i Egipta i Konga i Ugande završeni 1:1.

Plasman na Mondijal iz te grupe od ranije je obezbedila selekcija Egipta. Faraoni su u meču bez rezultatskog značaja ostali neporaženi na gostovanju Gani.

Oni su u vođstvo došli u 61. minutu preko Abdelrazeka, da bi tri minuta kasnije Gjasi postavio konačan rezultat. Za Crne zvezde 16 minuta odigrao je napadač Crvene zvezde Ričmond Boaći.

Za razliku od tog meča, golovi u Kongu viđeni su u prvom poluvremenu. Baudri je doveo domaće do prednosti pogotkom u 10. minutu, a samo minut kasnije remi Ugandi doneo je Karisa.

Egipat je grupu završio sa 13 bodova iz šest mečeva, Uganda je sakupila 9, Gana 7, a Kongo 2.