Višća sam srušio Koreju, Australija pregazila Češku

FIFA World Cup 1. jun 201814:47 > 15:42
Chung Sung-Jun, Getty Images Sport

U petak su reprezentacije učesnice Svetskog prvenstva u Rusiji, Australija i Južna Koreja, nastavile sa pripremnim mečevima za planetarnu smotru, ali su ostvarile polovičan učinak.

Južna Koreja, koja će se na Mondijalu takmičiti u Grupi F protiv selekcija Nemačke, Meksika i Švedske, bila je domaćin Bosni i Hercegovini u Čondžuu, ali je poražena sa 3:1.

Korejci su 28. maja pobedili Honduras sa 2:0, ali su četiri dana kasnije poklekli protiv bosanskih Zmajeva predvođenih ofanzivcem Bašakšehira Edinom Višćom.

Višća je bio strelac u 28, 45+1. i 79. minutu za BiH, dok je jedini gol za Korejce postigao vezista Džeonbuka Li Džae Sung u 30. minutu.

Južna Koreja će pre početka SP odigrati još jednu prijateljsku utakmicu protiv Bolivije u Insbruku 7. juna, dok 18. juna na SP igra prvi meč protiv Švedske.

U prvoj trening utakmici u okviru priprema za Svetsko prvenstvo u Rusiji, selekcija Australije ubedljivo je savladala Češku rezultatom 4:0.

Meč je odigran na severoistoku Austrije u Sankt Peltenu na stadionu Enfau arena pred nekoliko stotina gledalaca, a u prvom poluvremenu bolji tim je bila Češka. Selekcija predvođena Vladimirom Daridom pravila je puno problema Australiji na sredini terena. Međutim, jedan dobar napad „sokerusa“ u prvom delu igre, centaršut Krusa i gol Metjua Lekija u 38. minutu doneli su Australiji 1:0 i odlazak na odmor.

U nastavku utakmice viđen je potpuno drugačiji scenario. Australija je bila mnogo konkretnija i to je krunisala sa nova tri gola. U 54. minutu novi igrač Urave Endrju Nabut postigao je prvi gol u dresu reprezentacije posle greške Jugasa.

Drugi gol na duelu Leki je postigao u 72. minutu na asistenciju fudbalera Hadersfilda Arona Moja, dok je konačnih 4:0 delo Miloša Degeneka. Degenek je ubacio loptu sa desne strane, a lopta je pogodila Jugasa i prevarila golmana Kubaka. Drugu proveru Australija ima protiv Mađarske 9. juna, a prvi meč na Mondijalu igra u subotu 16. juna protiv Francuske.

U subotu nas na najboljim sportskim kanalima očekuju novi prijateljski dueli koje ćemo biti u prilici da pratimo u direktnim i ekskluzivnim prenosima. Sa početkom u 18h sastaju se Austrija i Nemačka uz prenos na SK 3, dok ćemo na SK 1 biti u prilici da uživamo u dva meča.

Prvo će u 18:15h snage odmeriti Engleska i Nigerija, dok se u terminu od 20:45h sastaju Belgija i Portugal. Za kraj dana sa početkom u 22h očekuje nas okršaj iz Rejkjavika na kojem Island dočekuje Norvešku uz prenos na SK 2.