SP U20: Urusi poveli pa se raspali, UKR na COL

FIFA World Cup 3. jun 201922:30 > 23:08
Michael Regan/Getty Images

Poznata su još tri učesnika četvrtfinala Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina koje se održava u Poljskoj. To su selekcije Ukrajine, Ekvadora i Senegala.

Najubedljivija bila je Ukrajina, koja je savladala autsajdera Panamu 4:1. Dvostruki strelac bio je Danilo Sikan, a po gol postigli su Popov i Buleca. Na drugoj strani jedini gol postigao je Voker. Ukrajina će se u četvrtfinalu sastati sa Kolumbijom i to je za sada, jedini poznati par četvrtfinala.

U ostala dva duela sastali su se ekipe iz istih konfederacija. U južnoameričkom okršaju Urugvaj je bio favorit protiv Ekvadora, a tako je i krenuo meč. U 11. minutu poveli su Urusi preko Arauha. Do poluvremena Ekvador je izjednačio golom Alvaradoa iz penala u 31. minutu. Potpuni preokret dogodio se u 75. minutu a strelac je bio Kintero. Usledio je sedam minuta kasnije detalj koji je potpuno pokopao Urugvaj. Mendes je u svom šesnaesterc igrao rukom, dobio direktan crveni karton a Ekvador penal. Sigran sa bele tačke bio je Plata i tako obezbedio Ekvadoru prolaz među osam najboljih. Tamo čeka pobednika meča Francuska – SAD.

Pobednik afričkog okršaja bio je Senegal. Čuveni Lavovi savladali su Nigeriju 2:1, a oba gola dali su u prvom poluremenu, preko Sanje i Nijanea. Uspela je Nigerija već u 50. minutu da smanji na 2:1, ali dalje od toga u narednih 40 minuta nisu uspeli. Senegal u četvrtfinalu čeka pobednika azijskog duela Japan – Južna Koreja.