SP(ž): Engleska u polufinalu, Bronz oduševila i Bekama

FIFA World Cup 27. jun. 201923:15 > 23:21
Richard Heathcote, Getty Images Sport

Prvi polufinalista Prvenstva sveta za žene je Engleska.

Fudbalerke Engleske prve su finalistkinje Svetskog prvenstva. Engleska je u četvrtfinalu bila ubedljiva u duelu sa Norveškom i slavila 3:0.

Već u trećem minutu bilo je 1:0 za izabranice Fila Nevila, a u strelce se upisala Džil Skot.

Pred kraj prvog poluvremena, u 40. minutu sjajna Elen Vajt postiže novi gol na ovom šampionatu i donosi Engleskoj vođstvo 2:0.

Fenomenalan gol postigla je za 3:0 Lusija Bronz, defanzivka Liona koja je odlično iskoristila neočekivano vraćenu loptu posle slobodnog udarca koju joj je dodala Betani Mid i to je bilo već nedostižnih 3:0 za Englesku. Bronz je sa oko 18 metara iz prve poslala pravu bombu ka golu Norveške i zatresla mrežu.

Malo nakon ove majstorije društvene mreže su „zatrpane“ fotografijom Dejvida Bekama koji je u neverici ispratio gol Bronz.

Mogla je Engleska i do ubedljivije pobede, ali je u 83. minutu Ingrid Hjelmset odlično odbranila penal koji je izvela Nikita Paris.

Engleska će u polufinalu igrati protiv pobedika meča u kome se sastaju Francuska i Sjedinjene Američke Države. Taj duel na programu je u petak od 21 sat.