Holanđanke u istorijskom polufinalu Svetskog prvenstva

FIFA World Cup 29. jun 201916:52 > 16:58
Alex Grimm, Getty Images Sport

Ženska fudbalska reprezentacija Holandije plasirala se u polufinale Prvenstva sveta za žene pobedom protiv Italije 2:0.

Fudbalerke Holandije savladale su Italiju 2:0 i plasirale se u polufinale Prvenstva sveta za žene. Holanđankama je ovo najveći uspeh na svetskim smotrama fudbala jer su ostvarile prvi plasman u polufinale Mundijala. Italija je ove godine u Francuskoj izjednačila svoj najbolji uspeh na Mundijalima jer je u četvrtfinalu igrla i 1991. godine.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a na prvi pogodak na meču čekalo se do 70. minuta kada je Vivijan Miedema zatresla mrežu Italije. Šerida Spice poslala je centaršut sa oko 30 metara od gola skroz sa leve strane terena, a tamo je Miedema dočekala loptu i glavom je poslala u mrežu za vođstvo Holandije. Fudbalerki Arsenala ovo je treći gol na šampionatu.

Miedima je inače najbolji strelac reprezentacije Holandije svih vremena i uz pogodak na ovom meču došla je do 61. gola u dresu reprezentacije.

Pobedu Holandije potvrdila je deset minuta kasnije Stefani van der Grat, a još jednu asistenciju je upisala Spice. Ponovo je Spice centrirala posle faula, ovoga puta sa oko 18 metara ali uz desnu aut liniju, a defanzivka Barselone je glavom matirala Lauru Đulijani.

U polufinalu su već Engleska i Sjedinjene Američke Države koje će se u međusobnom meču odlučivati o plasmanu u finale. Holandija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča u kome se sastaju Nemačka i Švedska. Taj meč počinje u 18:30.