Amerikanke brane svetsku titulu, Naeher junakinja

FIFA World Cup 2. jul. 201923:01 > 23:02
Alex Grimm/Getty Images

Ženska fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država plasirala se u finale Svetskog prvenstva u Francuskoj, pošto je u polufinalnom duelu savladala Englesku sa 2:1.

Amerikanke će tako imati priliku da brane titulu osvojenu pre četiri godine. Rivalke u tom meču biće im Holandija ili Švedska, koje svoj polufinalni meč igraju u sredu od 21 čas.

Sva tri gola na stadionu u Lionu viđena su u prvom delu igre. Press je dovela SAD u vođstvo u 10. minutu, Vajt je u 19. poravnala na 1:1, da bi Morgan u 31. postavila konačan rezultat.

Engleska je u drugom poluvremenu mogla do izjednačenja, a najbolju priliku za to propustila je Hjuton.

Njen udarac iz penala u 84. minutu sjajno je zaustavila Naeher i time izrasla u junakinju meča.

Engleskinje su tri minuta kasnije ostale i sa igračicom manje na terenu pošto je Brajt dobila drugi žuti karton.