Pobeda Gaučosa u Boliviji posle 15 g, Urugvaj pao

FIFA World Cup 13. okt 202023:48 > 14. okt 2020 1:00
Javier Mamani/Getty Images

Argentina je ostvarila i drugu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. i to na jednom od najneugodnijih terena za njih. Pobeđena je Bolivija u La Pazu 2:1.

Ovo je prva pobeda Argentinaca u La Pazu od 2005. a koliko imaju neugodnih uspomena sa ovog terena, dovoljno je podsetiti se na prvoaprilski duel iz 2009. kada je Bolivija slavila 6:1.

Ipak, ovo je neka druga Argentina. Tim u kojem je i dalje prva zvezda Lionel Mesi, ali i na ovom meču se videlo, nije jedina. Junak ove pobede bio je golgeter Intera Lautaro Martines, nesuđen Mesijev saigrač pošto se Barselona silno trudila da ga dovede ovog leta. Sigurno je mrak pao na oči navijačima Gaučosa kada su domaći poveli preko Morena u 24. minutu.

Ali do poluvremena Argentina je uspela da anulira to vođstvo, a strelac je bio Martines posle velike greške odbrane domaćih.

Usledilo je teško drugo poluvreme za Argentince. Imali su mnogo šuteva, ali je sve to dosta stihijski izgledalo, a posed lopte je bio na strani Bolivije. Međutim, ipak se našao put do gola, a strelac je u 79. minutu bio Hoakin Korea, na asistenciju Martinesa.

Argentina sada ima šest bodova iz dva meča, baš kao i Ekvador posle ubedljive pobede nad Urugvajem 4:2.

Domaći su poveli golom 32-godišnjeg Anhela Mene u 14. minutu – on je želeo da centrira sa desne strane, Ener Valensija je skočio i zbunio golmana Kampanju, a lopta je završila u mreži.

Četiri minuta kasnije poništen je gol Suaresa posle pregledavanja snimka, a u 35. minutu poništen je gol Ekvadoru jer je utvrđeno da je Valensija igrao rukom pre nego što je asistirao Estradi, ali to nije poremetilo domaće koji su se organizovano branili i lako stvarali prilike iz kontri.

I u 45. minutu Estrada je došao do gola – Bentankur nije dovoljno dobro raščistio loptu, a Estrada ju je zakucao u gol sa desetak metara.

Početak drugog poluvremena definitivno je odlučio pogotka – prvo je posle novog gledanja snimka poništen gol Gabrijelu Nunjesu zbog igranja rukom, da bi neposredno nakon toga u 52. minutu Estrada opet pogodio posle lepog dodavanja petom Valensije.

Gonsalo Plata je u 75. minutu povisio na 4:0, a potom je golove za Urugvaj iz penala postigao Luis Suares, prvo u 84. minutu, a zatim i u petom minutu nadoknade od deset koliko ih je bilo.