Poništen gol Mesija, Argentini bod protiv Paragvaja

FIFA World Cup 13. nov. 20208:35 > 8:23
Agustin Marcarian - Pool/Getty Images

Meč trećeg kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo između Argentine i Paragvaja završen je bez pobednika. Krajnji rezultat duela u Buenos Ajresu bio je 1:1.

Argentina je imala znatno više vremena loptu u posedu (68-32), ka golu rivala je uputila skoro tri puta više udaraca (15-6), ali nije mogla do treće uzastopne pobede u kvalifikacijama.

Paragvaj je poveo u 21. minutu, pošto je Anhel Romero bio siguran sa bele tačke. Penal je skrivio Lukas Martines.

Napadali su domaći u nastavku da bi do izjednačenja došli u 41. minutu. Nikolas Gonsales je, posle kornera, glavom smestio loptu u gol rivala.

Imala je Argentina do kraja poluvremena još jednu izglednu priliku, ali je Rodrigo de Paul bio neprecizan.

Poradovali su se izabranici Lionela Skalonija u 58. minutu kada je Lionel Mesi postigao gol za preokret. Ipak, posle konsultacije VAR, sudija je odlučio da poništi pogodak igrača Barselone.

Još jednom je zapretio Mesi u 72. minutu iz slobodnog udarca, ali je Antoni Silva dobro reagovao.

Iako je stvarala šanse i u nastavku, Argentina nije mogla do pobede. Posle dva vezana trijumfa, ekipa Lionela Skalonija morala je da se zadovolji remijem. Sada je prva na tabeli sa bodom i utakmicom više od Brazila.

Paragvaj je zabeležio drugi remi i trenutno je četvrti na tabeli sa pet bodova.