Golčina Nunjesa, Urugvaj razbio Kolumbiju!

FIFA World Cup 13. nov 202023:15 > 23:16
REUTERS/Luisa Gonzalez

Fudbaleri Urugvaja savladali su Kolumbiju u gostima sa 3:0 (1:0) u trećem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine i sada imaju šest bodova, dok je Kolumbija na četiri.

Već posle pet minuta gosti su poveli, a strelac je bio fudbaler Mančester junajteda Edinson Kavani. Izgubili su domaći loptu na svojoj polovini, Nandes je proigrao Kavanija, koji sa desetak metara precizno šalje loptu u gol.

U 50. minutu odličnu šansu imao je Duvan Zapata, šutirao je glavom, ali je golman Martin Kampanja izvrsno intervenisao.

Nedugo zatim ta odbrana dobila je dodatno na važnosti, Muriljo je skrivio jedanaesterac kada je nespretno startovao na Betankuru, a siguran izvođač bio je Luis Suares.

Murijel je solidno šutirao s distance, ali nije Kolumbija ličila na sebe i sve je definitivno rešeno u 74. minutu, kada je Nunjes izvanredno šutirao sa oko 25 metara, bila je to žabica koja je prevarila Ospinu za konačni rezultat.

Uspeo je Jeri Mina u samoj završnici da lošu situaciju učini još gorom jer je dobio crveni karton, pa sigurno neće moći da igra protiv Ekvadora 17. novembra u gostima.

Istog dana sa početkom u ponoć po srednjoevropskom vremenu Urugvaj dočekuje Brazil.