Firmino obradovao Brazil, Vidalov gol za pamćenje

FIFA World Cup 14. nov. 20208:15 > 8:05
Alexandre Schneider, Getty Images Sport

Fudbaleri Brazila ostvarili su treću pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, pošto su u trećem kolu savladali Venecuelu minimalnim rezultatom. Gol odluke u Sao Paulu postigao je Roberto Firmino u 66. minutu.

Očekivano, Brazil je preuzeo inicijativu na početku, imao je znatno više vremena loptu u posedu (74-26), a ka golu rivala je uputio 11 udaraca.

Već u osmom minutu su se poradovali domaći fudbaleri, kada je gol postigao Rišarlison. Ipak, tak pogodak je poništen zbog ofsajda. U 43. minutu je poništen još jedan gol Brazila – ovoga puta Daglasa Luisa, zbog prethodnog faula.

Do vođstva je Selesao došao konačno u 66. minutu, zahvaljujući Robertu Firminu, koji je postigao 16. gol za nacionalni tim.

Taj pogodak bio je dovoljan da Brazil, bez povređenog Nejmara, zabeleži treću pobedu i sa maksimalnim učinkom zauzme prvo mesto na tabeli. Venecuela je pretrpela treći poraz i trenutno je deveta u poretku.

Čile je zabeležio prvi trijumf u kvalifikacijama, pošto je na svom terenu savladao Peru 2:0.

Čile je do pobede došao zahvaljujući Arturu Vidalu, koji je postigao oba gola.

Fudbaler Intera oduševio je prvim pogotkom. U 20. minutu primio je loptu na oko trideset metara od gola, povukao u desno, a onda je poslao projektil u gornji levi ugao.

U 34. minutu je postavio konačni rezultat, pošto se najbolje snašao u kaznenom prostoru.

Čile je posle poraza i remija upisao prvu pobedu i sada je šesti na tabeli. Peru zauzima osmo mesto sa dva poraza i remijem.