Nepobedivi Brazil slavio u Montevideu, Kavani pocrveneo

Pool, Getty Images

Fudbaleri Brazila zabeležili su četvrtu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022, pošto su u četvrtom kolu savladali Urugvaj 2:0.

Brazil je nešto više vremena imao loptu u posedu i bio je konkretniji u napadu – Urugvaj nije uputio nijedan šut u okvir gola rivala.

Selesao je poveo u 33. minutu – Artur Melo je šutirao sa ruba kaznenog prostora i bio je precizan. Samo dva minuta kasnije Roberto Firmino je imao veliku šansu da poveća prednost, ali je Martin Kampana bio oprezan i odbranio je šut.

Ipak, radovali su se gosti još jednom do kraja prvog dela utakmice. Rišarlison je glavom postigao gol u 45. minuta za vođstvo Brazila 2:0.

U drugom poluvremenu je opao ritam igre. Uzbudljivo je bilo tek u 70. minutu, kada je Edinson Kavani dobio direktan crveni karton, zbog oštrog starta na Rišalisonu.

Samo sedam minuta kasnije poradovali su se fudbaleri Urugvaja, ali je gol Kaseresa poništen zbog ofsajda.

Brazil je prvi na tabeli sa maksimalnim učinkom. Naredni meč igraće u martu protiv Kolumbije. Urugvaj ima dve pobede i dva poraza i trenutno je peti u poretku. Naredni meč igraće protov Argentine.

Argentina je utakmicu protiv Perua rešila u prvih pola sata i slavila je sa sigurnih 2:0. Strelci su bili Nikolas Gonsales u 17. i Lautaro Martines u 28. minutu.

Argentina je druga na tabeli – sa tri pobede i remijem ima dva boda manje od Brazila. Peru je posle trećeg vezanog poraza na devetom mestu.

Meč između Paragvaja i Bolivije završen je bez pobednika 2:2. Poveo je Paragvaj u 19. minutu, kada je precizan iz penala bio Romero. U poslednjih pet minuta prvog poluvremena Bolivija je došla do preokreta, zahvaljujući golovima Morena i Sespedesa. Konačni rezultat postavio je Romero u 72. minutu.

Paragvaj je četvrti na tabeli sa tri remija i pobedom, dok je Bolivija na začelju tabele sa samo jednim bodom.