Afrika: Salahovi Faraoni i Keiroš ubedljivi u Libiji

Egypt's Mohamed Salah and Egypt coach Carlos Queiroz Keiroš
REUTERS/Amr Abdallah Dalsh

Fudbalska reprezentacija Egipta pobedila je kao gost u Bengaziju selekciju Libije sa 3:0 u derbiju F grupe Afričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022.

Odluka o pobedniku praktično je rešena u finišu prvog poluvremena kad su gosti iz Egipta postigli dva gola.

Prvi Ahmed El Fotouh u 40. minutu, da bi u sudijskoj nadoknadi Mostafa Mohamed još jednom matirao domaću odbranu. Konačan rezultat postavio je rezervni fudbaler Ramadan Sobhi u 72. minutu.

Ceo meč za Egipat sa kapitenskom trakom na ruci odigrao je jedan od najboljih fudbalera Premijer lige i Liverpula Mohamed Salah.

Bio je ovo i mali derbi dvojice uglednih evropskih trenera. Na klupi selekcije Libije sedeo je Španac Havijer Klemente, koji je na tom mestu nasledio ove godine Zorana Filipovića, dok je selektor Egipta Portugalac Karlos Keiroš.

Ranije tokom dana u istoj grupi Gabon je bio bolji od Angole sa 2:0.

Egipat je prvi u grupi sa 10 bodova, četiri više od Libije. Gabon ima četiri boda, Angola tri.