Afrika: Slonovi i Neukrotivi lavovi u borbi za prvo mesto

FIFA World Cup 11. okt 202121:19 > 21:36 0 komentara
Ivory Coast's Nicolas Pepe Obala Slonovače
AP Photo/Hassan Ammar

Obala Slonovače i Kamerun nastavljaju borbu za prvo mesto u D grupi Afričke zone kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022.

Kamerun je u Tangeru savladao domaću selekciju Mozanbika sa 1:0.

Jedini gol za Neukrotive lavove postigao je Engadeu-Engađiju u 68. minutu. Bio je to duel dvojice portugalskih trenera. Konseisao Toni je selektor Kameruna, dok je Horasio Gonkalveš sedeo na klupi Mozanbika.

U istoj grupi Obala Slonovače je na svom terenu teškom mukom slomila otpor Malavija – 2:1. Povela je već u drugom minutu golom fudbalera Arsenala Nikole Pepea, ali je u 20. minutu izjednačio Khuda Mujaba.

Pobedu Slonovima doneo je fudbaler Milana Frank Kesie u 66. minutu iz jedanaesterca.

Obala Slonovače je prva sa deset bodova, jednim više od Kameruna. Malavi ima tri, a Mozambik samo jedan bod.

U okviru Grupe A Burkina Faso je pobedila Đibuti sa 2:0. U utorak je drugi meč iz iste grupe, rivali su Niger i Alžir.