Aler odlučio afrički derbi između „Slonova“ i Kameruna

FIFA World Cup 6. sep 202123:32 > 07. sep 2021 8:36 0 komentara
Sébastien Haller Aler Obala Slonovače
Print screen/SK

Fudbaler Ajaksa Sebastijen Aler bio je dvostruki strelac za selekciju Obale Slonovače, koje je u derbiju drugog kola Afričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022 savladala Kamerun sa 2:1.

Obala Slonovače je diktirala tempo igre i na kraju zasluženo pobedila u Abidžanu.

Nekadašnji napadač Ajntrahta iz Frankfurta i Vest Hema prvi gol postigao je u 20. minutu iz jedanesterca, a drugi devet minuta kasnije.

Kamerun je stigao samo do utešnog gola preko Engomalea iz jedanesterca u 61. minutu. Prethodno je defanzivac Mančester Junajteda Erik Baji nesmotreno skrivio najstrožu kaznu.

U nastavku meča „Slonovi“ su mogli i do trećeg gola, vezni igrač Fulama Žan Mišel Seri pogodio prečku, ali se rezultat do kraja nije menjao.

Obala Slonovače
Print sceen/SK

Nakon ove pobede Obala Slonovače će kao lider grupe dočekati oktobarske kvalifikacione mečeve.

U ostalim utakmicama igrnim u ponedeljak postognuti su rezultati:  Džibuti – Niger 2:4, Uganda – Mali 0:0 (selektor Ugande Milutin Sredojević), Benin – Kongo DR 1:1, Centralna Afrička Republika – Liberija 0:1, Južna Afrika – Gana 1:0.

Duel između Gvineje i Maroka je odložen zbog državnog udara u Gvineji.