Argentina korak bliže SP: Di Marija utišao Urugvaj

FIFA World Cup 13. nov 20219:10 > 10:20 0 komentara
Angel Di Maria
REUTERS/Ueslei Marcelino

Fudbaleri Argentine korak su bliže plasmanu na Svetsko prvenstvo, pošto su u 13. kolu južnoameričkih kvalifikacija savladali Urugvaj 1:0.

Meč u Montevideu rešio je majstorijom Anhel di Marija u sedmom minutu. Posle dodavanja Paula Dibale, fudbaler Pari Sen Žermena je šutirao levom nogom sa ivice kaznenog prostora i loptu poslao u gornji desni ugao gola domaćina.

Imao je Urugvaj nekoliko izglednih šansi do kraja prvog dela utakmice da dođe do izjednačenja, ali je u dva navrata promašivao Luis Suares, da bi Emilijano Martines odbranio potom Matijasu Vesinu.

Argentina je u nastavku čuvala loptu u svom posedu, ali su domaći više napadali. U poslednjim minutima je Agustin Alvares imao dve odlične prilike, ali mreža gostiju se nije zatresla.

Priliku na ovom meču dobio je i Lionel Mesi, koji se na terenu našao od 76. minuta. Bila je to njegova prva utakmica od povrede mišića, zbog koje je propustio poslednje dve utakmice Pari Sen Žremena.

Argentina je druga u grupi sa 28 bodova. Urugvaj je posle trećeg uzastopnog poraza na šestoj poziciji sa 16.

Podsećamo, Brazil je već obezbedio mesto na Svetskom prvenstvu.