Bosna startovala remijem, Ukrajina nerešeno sa Francuzima

FIFA World Cup 24. mar 202122:38 > 22:47 0 komentara
Temu Puki
Printscreen

Selekcija Bosne i Hercegovine igrala je nerešeno sa Finskom 2:2 u prvom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, BIH je u 55. minutu došla do prilike da povede protiv domaćina.

Dosuđen je penal, Miralema Pjanića je golman Joronen prvobitno pročitao, ali je igrač Barselone nakon odbitka uspeo da zatrese mrežu za 0:1.

Ipak, prednost BIH nije dugo trajala, samo tri minuta kasnije Finska je izjednačila preko svog najboljeg strelca Temua Pukija.

Puki je u 77. minut pogodio za preokret domaćih, ali se Miroslav Stevanović pobrinuo da Bosna stigne do boda.

Zatresao je mrežu Finaca šest minuta pre kraja posle dodavanja Edina Džeka za konačnih 2:2.

U drugom duelu grupe D, Ukrajina je napravila malo iznenađenje, izborivši bod protiv aktuelnih svetskih šampiona Francuza. Bilo je 1:1, Francuska je povela preko Grizmana a u 57. minutu Kimpembe je zatresao sopstvenu mrežu za konačnih 1:1.