Crna Gora nije pobedila Letoniju, daleko je Mundijal

FIFA World Cup 7. sep. 202122:37 > 22:371 komentar
REUTERS/Stevo Vasiljevic

Fudbaleri Crne Gore dominirali su protiv Letonije, imali mnogo odličnih prilika za postizanje gola, ali su gosti uspeli da odole, meč je završen bez golova, pa su sada šanse izabranika Miodraga Radulovića da stignu do Mundijala, veoma male.

Suočen sa velikim kadrovskim problemima, selektor Miodrag Radulović je odlučio da na teren pošalje ekipu u sastavu: Mijatović, Marušić, Vujačić, Tomašević, Radunović, Vešović, Kosović, Šćekić, Hakšabanović, Đurđević, Bećiraj.

Cilj, bolje rečeno imperativ je bila pobeda, jer je samo pobeda ostavljala Crnu Goru u igri, kada je reč o borbi za mesto na Mundijalu. Nepotrebno je trošiti reči, koliko su nedostajali Stevan Jovetić, Stefan Savić, ali…

Ali, Crna Gora je ofanzivno i agresivno počela utakmicu. U 15. minutu Adam Marušić je uspeo da zatrese mrežu, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije. Odluka je doneta uz pomoć VAR sistema.

FSCG

Dve poluprilike je imao Uroš Đurđević ali nije imao dovoljno energije i snage da savlada golmana Letonije. Odličan udarac Marušića sa distance je izblokiran.

Na pet minuta pre kraja prvog poluvremena, posle kornera sa leve strane, kolosalnu priliku je imao Roberts Uldrikis, ali je njegov pokušaj zaustavio Milan Mijatović.

Tokom prvog dela igre, Crna Gora je dva puta tražila najstrožu kaznu, ali su sudija iz Nemačke, Ozmers i VAR sistem, rekli da nema penala, posle duela nakon kojih su Igor Vujačić i Uroš Đurđević pali u kaznenom prostoru. Đurđević je fenomenalno šutirao u samoj završnici prvog poluvremena, ali je fenomenalno intervenisao i Robert Ozols, pa je na semaforu i dalje pisalo 0:0.

U nastavku meča, ista slika. Crna Gora je napadala, odmah je imala prilike u režiji Nebojše Kosovića i Adama Marušića, ali je mreža Letonije ostala mirna. Usledio je sjajan pokušaj Seada Hakšabanovića, ali još jedna sjajna intervencija Ozolsa.

FSCG

Nedugo zatim kolosalnu priliku je imao Žarko Tomašević ali je posle kornera sa desne strane šutirao tik pored gola. Crna Gora je nastavila da napada, ali je bilo evidentno da se nervoza polako uvlači među izabranike Miodraga Radulovića.

REUTERS/Murad Sezer

Pomenuti selektor Radulović je bacio sve karte na napad. U igru je ubacio Igora Ivanovića, Stefana Mugošu, Milutina Osmajiča, Nikolu Vukčevića, Draška Božovića. Usledili su stihijski napadi, vreme je isticalo, Letonci se uspešno branili i odbranili do kraja. U zaostavnom vremenu, Letonija je mogla i do pobede, ali je Ciganiks promašio iz sjajne situacije.

U ostalim mečevima grupe G, Holandija je pobedila Tursku sa 6:1, Norveška je slavila protiv Gibraltara sa 5:1.

Tabela: Holandija 13, Norveška 13, Turska 11, Crna Gora 8, Letonija 5, Gibraltar je bez bodova.