Danci pišu istoriju, ali je Šmajhel konačno savladan

FIFA World Cup 12. nov 202122:44 > 22:48 0 komentara
World Cup - UEFA Qualifiers - Group F - Denmark v Faroe Islands Denmark's Jesper Lindstroem in action with Faroe Islands' Hallur Hansson Liselotte
Sabroe/Ritzau Scanpix via REUTERS

Fudbalska reprezentacija Danske pobedom nad Farskim Ostrvima 3:1 potvrdila je dominaciju u grupi F kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Danci su još u oktobru overili prvo mesto i vizu za Mondijalu u Kataru. U petak su rutinski savladali komšije Farane i zabeležila devetu uzastopnu pobedu u kvalifikacijama.

I ne samo to: izabranici selektora Kaspera Hjulmanda imaju priliku da takmičenje završi sa maksimalnim učinkom. Svih deset pobeda.

Jedan rekord ipak nisu postavili. Golman Lestera Kasper Šmajhel, sin nekad čuvenog golmana Mančester Junajteda Petera, prvi put je savladan u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Kasper Šmajhel Danska Danmark's Kasper Schmeichel during the warm up before the match
Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix via REUTERS

Golove na Parken stadionu postigli su Skov Olsen u 18, Bun Larsen u 63. i Joakim Mele u 93. minutu za Dansku, Klemint Olsen u 89. minutu za Farska Ostrva.

Zanimljiv meč bez takmičarskog značaja odigrali su istoj grupi Austrija i Izrael. Gosti su dva puta vodii, ali je na kraju domaćin slavio u Klagenfurtu sa 4:2.

Nešto ranije Škotska je kao gost pobedila Moldaviju 2:0 čime je obezbedila drugo mesto u grupi i plasman u plej-of.

U poslednjem kolu Danska gostuje Škotskoj u Glazgovu gde će pokušati da ostvari desetu uzastopnu pobedu u kvalifikacijama.

Tabela F grupe: Danska 27, Škotska 20, Izrael 13, Austrija 13, Farska Ostrva 4, Moldavija 1 bod.