Gračan debitovao pobedom, poraz Crnogorki, pobeda BiH

FIFA World Cup 30. nov 202120:20 > 20:21 0 komentara
Photo/Jaroslav Ozana (CTK via AP Images) via Guliver

Pored fudbalerki Srbije pobede u utorak u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo zabeležile su i reprezentativke Bosne i Hercegovine i Hrvatske, Slovenke su igrale nerešeno, a poraz su doživele jedino fudbalerke Crne Gore.

Na klupi Hrvatica uspešno je debitovao legendarni fudbaler Rijeke i bivši reprezentativac Jugoslavije Nenad Gračan (59).

Nekadašnji trener Riječana, ali i Hajduka i zagbrebačkog Dinama, prvi put je predvodio žensku reprezentaciju Hrvatske, koja je pod njegovim vođstvom stigla do tek prve pobede i prvih golova u šestoj kvalifikacionoj utakmici Grupe G za Svetsko prvenstvo.

Hrvatice su u Puli pobedile Moldaviju sa 4:0. Golove su postigle Marković u 6, Landeka u 35. Iz penala, Lubina u 65. i Jelenčić u 75. minutu.

U okviru grupe E selekcija Bosne i Hercegovine savladala je u Zenici ekipu Malte sa 1:0. Gol je postigla Maja Jelčić u 36. minutu. U istoj grupi Crnogorke su poražene u gostima od selekcije Azerbejdžana sa 1:0.

U okviru grupe I Slovenija i Grčka igrale su u Novoj Gorici nerešeno 0:0.