Grizman srušio Zmajeve: Minimalac Francuske u Sarajevu

FIFA World Cup 31. mar 202122:39 > 22:54 3 komentara
REUTERS/Dado Ruvic

Fudbaleri Francuske pobedili su Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 1:0 u okviru trećeg kola grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Odlučujući gol na Grbavici postigao je Antoan Grizman glavom u 60. minutu na centaršut Adrijena Rabijoa. Time je napadač Barselone doneo nova tri boda prvaku sveta, koji je sada lider grupe sa sedam poena iz tri meča. BiH ostaje na četvrtoj poziciji sa jednim bodom iz dve utakmice.

Iako veliki favoriti, Francuzi nisu dominirali protiv Zmajeva o čemu svedoče samo dva šuta u okvir gola. Daleko od svog nivoa bila je ekipa Didijea Dešana, pa je praktično iz jedine prave prilike došla do slavlja.

Pored Grizmana, zasluge za trijumf idu i golmanu Igu Ljorisu, koji je u prvom poluvremenu u dva navrata spasao svoj tim.

U prvom je zaustavio šut Darka Todorovića sa ivice šesnaesterca, a kod drugog je odbranio pokušaj Anela Ahmedhodžića.

Dva tima će se sastati i u sledećoj rundi prvog septembra u Francuskoj.

U drugoj utakmici grupe, Ukrajina i Kazahstan su remizirali 1:1. Ukrajinci su poveli preko Jaremčuka u 20, da bi Kazahstanci došli do iznenađujućeg boda preko Mužikova u 59. minutu.

Ukrajina ima sva tri remija i druga je na tabeli. Kazahstan je upisao prvi poen, ali ostaje na začelju.

Senzacija u Duizburgu: Makedonci održali lekciju Nemcima