Hrvati preživeli nedosuđeni penal i dobili Maltu, poraz Rusa

FIFA World Cup 30. mar 202122:42 > 22:48 4 komentara
Ivan Perišić
REUTERS/Antonio Bronic

Fudbaleri Hrvatske savladali su Maltu sa 3:0 (0:0) u trećem kolu H grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine, dok je Slovačka bila bolja od Rusije 2:1.

Prethodno je Kipar dobio Sloveniju 1:0, pa je situacija u toj grupi prilično tesna: Rusija i Hrvatska imaju po šest bodova, Slovačka pet, Kipar četiri, Slovenija tri i Malta jedan.

Mogla je utakmica Hrvatske i Malte da ode u drugom smeru da je gostima dosuđen jedanaesterac u 19. minutu. Pisani došao do lopte u šesnaestercu i pokušao da prevari Juranovića, koji loptu zaustavlja rukom. Sudija Lionel Tčdui samo je pokazao da se igra dalje, što je izazvalo žestoke proteste gostiju.

Snimak sporne situacije pogledajte OVDE.

Prethodno su velike prilike imali Vlašić i Budimir, i posle su Hrvati napadali, ali nisu uspeli da probiju odbranu Malte. Tako je bilo sve do 62. minuta, kad je Ivan Perišić napokon probio led posle asistencije Barišića.

Do kraja su trijumf Hrvatske potvrdili Luka Modrić iz penala u 76. minutu, nakon što je Nvoko igrao rukom, kao i Josip Brekalo u 90. minutu.

Mak heroj, Rusija pala

fudbaleri Slovačke
REUTERS/Radovan Stoklasa

U Trnavi, posle ne baš sadržajnog prvog poluvremena, Milan Škrinijar doneo je Slovačkoj vođstvo u 38. minutu. Mak je poslao fantastičnu loptu iz kornera, a štoper Inter Škrinijar bio je najviši u skoku i smestio je loptu uz levu stativu.

Do kraja poluvremena Kucijak je odbranio udarac Fernandesa, ali Fernandes je ipak u 71. minutu stigao do gola, kad se našao na pravom mestu posle odbijene lopte nakon šuta Kuzjajeva. Morao je Kucijak bolje tad da reaguje.

Ipak, samo tri minuta kasnije domaći opet stižu do prednosti – Robert Mak je šutirao posle solo prodora i savladao je golmana Šunina, koji je mogao bolje da reaguje. Nema sumnje da je Mak igrač utakmice.

Do kraja meča Rusi, koji su generalno razočarali, najbliži izjednačenju bili su preko Dzjube, čiji je udarac glavom završio pored leve stative.