Hrvatska slavila u Bratislavi golom Brozovića u 86. minutu

Soccer Football - World Cup - UEFA Qualifiers - Group H - Slovakia v Croatia - Tehelne pole, Bratislava, Slovakia - September 4, 2021 Croatia's Marcelo Brozovic celebrates scoring their first goal with teammates Hrvatska
REUTERS/David W Cerny

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je Slovačku u Bratislavi sa 1:0 u meču četvrtog kola Grupe H u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru. Jedini gol postigao je Marcelo Brozović u 86. minutu.

Pored strelca Brozovića istakao se i debitant, golman Osijeka Ivica Ivušić. U nekoliko navrata je odlično intervenisao i sačuvao netaknuti mrežu.

Hrvatska je bolje otvorila utakmicu, ali je Slovačka imala više od igre i bolje šanse.

Mislav Oršić je u 11. minutu pogodio okvir gola, dobru priliku u tom periodu imao je i Antonio Čolak. Slovaci su bili opasniji u nastavku utakmice. Vajs, Mak, Šatka, Kucka bili su u izglednim prilikama, ali je odbrana gostiju na čelu sa Ivišićem uspela da odoli.

Tako je bilo sve do odlučujućeg 86. minuta kad je iskusni Brozović efektnim udarcem iz voleja kaznio promašaje Slovaka.

U samom finišu meča ponovo je Ivušić bio na visini zadatka i Hrvatska je uspela da nanese Slovacima prvi poraz u kvalifikacijama.

Ovom pobedom hrvatski fudbaleru pridružili su se Rusiji na vrhu grupe H. Obe selekcije imaju po deset bodova, ali je Rusija prva zbog više datih golova. Treća je Slovenija sa sedam, četvrta Slovačka sa šest. Malta i Kipar imaju po četiri boda.

U narednoj rundi 7. septembra u Splitu se sastaju Hrvatska i Slovenija.