Jilmaz obeležio start kvalifikacija: Het-trik oborio Lale!

FIFA World Cup 24. mar 202119:59 > 20:13 4 komentara
REUTERS/Murad Sezer

Fudbaleri Turske pobedili su Holandiju na svom terenu, u prvoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru, rezultatom 4:2.

Duelom na Ataturk stadionu u Istanbulu dominirao je napadač domaćih Burak Jilmaz, strelac het-trika. Turci su praktično iz tri šuta postigli tri gola i na ulasku u poslednjih 15 minuta imali sigurnu prednost, zatim su Holanđani sa dva brza pogotka uneli dramu u meč, ali je Jilmaz otklonio sve dileme oko pobednika.

Upravo je napadač Lila otvorio goleadu u 15. minutu, kada je preciznim udarcem sa distance savladao na ovoj utakmici izuzetno lošeg Tima Krula.

Na novi gol iskusnog špica čekalo se do 34. Donjel Malen je napravio prekršaj u šesnaestercu, a sudija Majkl Oliver pokazao na belu tačku, odakle je Jilmaz rutinski pogodio.

Da će tri boda osvojiti ekipa Šenola Guneša delovalo je više nego izvesno posle pogotka sa distance Hakana Čalhanolua u 46. minutu, međutim, sastav Franka de Bura se nije predavao.

Zaigrale su Lale konkretnije, napale svim silama domaćina, i preko rezervista Davija Klasena u 75. i Luka de Jonga u 76. minutu vratile se u utakmicu.

Nada gostiju da će izbeći poraz brzo je ugašena. Jilmaz je u 81. iz slobodnog udarca zatresao mrežu i postavio konačan rezultat, pošto Memfis Depaj nije iskoristio penal u nadoknadi vremena.

Turska u sledećoj rundi gostuje Norveškoj 27. marta. Holanđani istog dana dočekuju Letoniju.