Kad se mora, tad je najteže: Orlovi u Irskoj (Nova S, 20.45)

FIFA World Cup 7. sep. 202111:373 komentara
Aleksandar Mitrović
Guliver Image / Image ID: 1006393960

Posle velikog razočaranja u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, Srbija je u trku za plasman na Mundijal u Kataru 2022. godine krenula daleko bolje. Pod vođstvom novog selektora Dragana Stojkovića „Orlovi“ su u prva četiri kola zabeležili tri pobede i remi, a sada im sledi meč u kojem su „na papiru“ veliki favoriti.

Srbija u Dablinu:

Srbija se u utorak od 20 časova i 45 minuta po srednjoevropskom vremenu na stadionu „Aviva“ u Dablinu sastaje sa reprezentacijom Republike Irske. Direktan prenos moći ćete da pratite na televiziji Nova S, a studijeske emisije pre i posle duela očekuju vas i na Sport klubu.

*Slatke muke Piksijeve: Umesto 11, na spisku 20 najboljih

Piksijevi izabranici biće favoriti u tom meču, delimično zbog svojih uspešnih rezultata, ali i zbog toga što su „Momci u zelenom“ potpuno podbacili u prve četiri runde.

Ekipa selektora Stivena Kenija posle 360 minuta ima jedan bod, osvojen četvrtog septembra na domaćem trerenu protiv Azerbejdžana. Prethodno je Irska doživela uvodna tri poraza od Srbije u Beogradu (3:2), Luksemburga u Dablinu i Portugalije na stadionu Algarve.

Kenijeva selektorska stolica se sve više „ljulja“ a u 90 minuta nije uspeo da sa Irskom pobedi rivala na čak 15 poslednjih duela – ostvario je osam remija i sedam poraza.

Srbija je izjednačena na čelu A grupe sa Portugalijom – oba tima osvojila su po 10 bodova. Prvoplasirani u grupi direktno će obezbediti vizu za Katar, dok će drugi na tabeli igrati baraž.

„Orlovi“ gostovanje u Dablinu, u kojem u utorak uveče ne bi trebalo da bude kiše, dočekuju u dobroj formi, pošto su u Beogradu u subotu rezultatom 4:1 lako bili bolji od Luksemburga. Srbiju je ponovo predvodio ubojiti Aleksandar Mitrović, najbolji strelac dosadašnjeg toka kvalifikacija, koji je na četiri utakmice postigao sedam golova, pa je prvi na listi ispred Roberta Levandovskog i Erana Zahavija, koji su dali po šest golova.

Treba naglasiti da je Srbija prvog septembra odigrala i prijateljsku utakmicu protiv Katara i slavila 4:0, kao i da je Aleksandar Mitrović doživeo povredu jagodične kosti. Za sada je poznato da je ofanzivac Fulama otputovao sa selekcijom u Irsku, ali ne i da li će i koliko igrati.

Srbija je u prošlosti imala velikih problema u mečevima u kojima im je već ranije bila upisana pobeda, a ta činjenica pravi još veći pritisak srpskom državnom timu.

Poslednji put kada su Irska i Srbija igrale na „Avivi“ „Orlovi“ su 2017. godine ostvarili jedan od ključnih trijumfa za plasmana na Mundijal u Rusiji. Jedini gol na tom meču postigao je Aleksandar Kolarov u 55. minutu.

Utakmice reprezentacije Srbije ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)