Kamerun šokirao Alžir u 124. minutu i otišao na SP!

FIFA World Cup 30. mar 20220:36 > 0:38 0 komentara
Print screen/Sport Klub

Sekunde su delile selekciju Alžira od plasmana na Svetsko prvenstvo u Katar...

Povezane vesti

Sve su imali u svojim rukama i na kraju sve izgubili.

Pobedli su u prvom meču u gostima sa 1:0 i bili u velikoj prednosti pred revanš na svom terenu. Međutim, tako nisu mislili Kamerunci. Uspeli su da uzvrate istom merom i golom Čupo Motiga u 22. minutu pobede identičnim rezultatom 1:0.

Usledili su produžeci, najpre je VAR opravdao ponišli gol Alžirca Slimanija zbog igranja rukom, da bi u 119. minutu mladi Ahmed Tura prvencem u dresu Alžira doneo izjednačenje i nopisivu radost na tribinama stadiona u Blidi.

Ali Kamrunci ni tada nisu odustali. Ostalo je da se odigrao još samo minut regularnog vremena i sudijska nadoknada. Ostalo je još samo nekoliko sekundi do kraja… A onda u 124. minutu Karl Toko Ekambi postiže gol za novo vođstvo gostiju od 2:1. Šok i neverica među Alžircima na terenu i njihovim navijačima na tribinama.

Ubrzo je sudija odsvirao kraj, Kamerunci su poleteli jedni drugima u zagrljaj, selektor Alžira Đamel Belmadi je plakao, a njegovi igrači od tuge popadali na travu.

Kamerun je peti učesnik na SP iz Afrike posle Gane, Senegala, Maroka i Tunisa.