Kanada je lider: Snežni ljudi Borjan i Larin jači od Meksika

FIFA World Cup 17. nov. 20218:57 > 8:59
Milan Borjan
Jacob Kupferman

U kvalifikacionim mečevima Severne i Centralne Amerike za plasman na Svetsko prvenstvo viđena su tri identična rezultata 2:1. Kanada, Panama i Kostarika su kod kuće slavili protiv Meksika, Salvadora i Hondurasa.

Kanađani su do velikog trijumfa nad Meksikancima i očuvanja liderske pozicije stigli zahvaljujući dvostrukom strelcu Kajlu Larinu i golmanu Milanu Borjanu.

Napadač Bešiktaša je pogađao mrežu u 45+2. i 52. minutu meča po snežnom vremenu u Edmontonu. Jedini gol za El Tri dao je Ektor Erera u 90. minutu, pošto je dva opasna pokušaja gostiju u nadoknadi zaustavio Borjan i izrastao u jednog od junaka meča.

Kanada na prvom mestu ima 16 bodova, Meksiko je treći sa 14.

Šansu za prolaz na Mundijal sačuvala je i Panama pobedom nad Salvadorom posle preokreta. Enrikes je doveo goste do vođstva u prvom minutu, da bi Vaterman u 50 i Gondola u 52. doneli važne bodove domaćinu.

Panama na četvrtoj poziciji ima 14 bodova. Salvador je sedmi sa šest.

Kostarika je golom Toresa u 90+5. srušilia Honduras (2:1). Los Tikosi su prvi i poveli na meču u San Hoseu – strelac je bio Duarte u 20. minutu. Izjednačenje Hondurasu doneo je Kvioto u 35.

Kostarika je peta na tabeli sa devet bodova i čuva kakvu-takvu šansu za prolaz. Honduras je poslednji sa tri.