Pepi odveo Amerikance na vrh, remi Meksika i Kanade

FIFA World Cup 8. okt. 202111:15 > 11:16
Rikardo Pepi
Tom Pennington/Getty Images

U noći između četvrtka i petka igrale su se utakmice četvrtog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine u okviru severonameričke i centralnoameričke grupe. Selekcija SAD pobedila je Jamajku, dok su u derbiju Meksiko i Kanada igrali nerešno.

Reprezentacija SAD u ostinu je ugostila Jamajku i slavila rezultatom 2:0 (0:0), a junak pobede domaćina bio je 18-godišnji napadač Dalasa Rikardo Pepi. On je postigao golove u 49. i 62. minutu.

Kvalifikacije za Mundijal:

Amerikanci posle četiri meča imaju osam osvojenih bodova, drugi je Meksiko sa takođe osam bodova, a Jamajka je poslednja sa svega jednim bodom u četiri susreta.

Meksiko je na slavnom stadionu „Asteka“ remizirao 1:1 (1:1) sa Kanadom. Domaćina je doveo u vođstvo Horhe Sanćes u 21. minutu, a izjednačio je Džonatan Osoroio u 42. minutu.

U narednom kolu SAD gostuju Panami, Meksiko dočekuje Honduras, a Kanada će putovati na Jamajku.

U ostalim mečevima zabeleženi su sledeći rezultati:

Honduras – Kosta Rika 0:0;
El Salvador – Panama 1:0.

Utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.