Kvalifikacije za SP: Slavlje SAD i Kanade, Meksiko lider

FIFA World Cup 14. okt 202110:30 0 komentara
USA Today Sports, Reuters

Za razliku od pre par dana kada nisu mogle da se pohvale zadovoljavajućim rezultatima, reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država i Kanade su četvrtak rano ujutro, po našem vremenu, uspele da ostvare pobede.

Američka selekcija je kao domaćin u Kolumbusu savladala Kostariku rezultatom 2:1. Meč je ipak bolje počeo po goste, koji su vođstvo stekli još prvom minutu, zahvaljujući golu Fulera. Ipak, Dest je u 25. minutu uspeo da izjednači, da bi konačan rezultat postavio Moreiro autogolom u 66. minutu. Na taj način su SAD, ne baš briljijantnom igrom došle do pobede.

Reprezentacija Meksika je slavila protiv Salvadora rezultatom 2:0. Moreno je doveo goste u prednost u 30. minutu, a do sledećeg pogotka se čekalo sve do 93. minuta kada se Himenez upisao u strelce. Meksiko je posle šest odigranih kola sa 14 osvojenih bodova lider na tabeli grupe u kvalifikacijama.

Reprezentacija Kanade je pobedila Panamu rezultatom 4:1. Blekburn je u petom minutu doveo Panamu u prednost, da bi u 28. minutu Muriljo postigao autogol i tako izjednačio rezultat. U nastavku meča Kanađani su postigli još tri gola, Dejvis u 66, Bušanan u 71. i Dejvid u 78. minutu.