Lagodno veče za favorite, dva gola Levandovskog

FIFA World Cup 28. mar 202122:37 > 22:58 0 komentara
Robert Levandovski
REUTERS/Aleksandra Szmigiel

U devet večernjih mečeva drugog kola evropskih kvalifikacija za Svetsko prventsvo favoriti su opravdali svoje uloge.

U okviru Grupe F pobede su upisali fudbaleri Austrije koji su bili domaćini Farskim Ostrvima. Austrija je slavila rezultatom 3:1 i to nakon preokreta.

Poveli su Farani u 19. minutu golom Natestada, ali je usledio brz odgovor domaćih i tri gola za 14 minuta. Počelo je pogotkom Dragovića u 30. minutu. Sedam minuta kasnije za vođstvo Ausrije pogodio je Baumgartner, a nadovezao se u 44. Kalajdžić.

Austrija pred duel sa Danskom kod kuće ima četiri boda, Farani sa bodom iz prvog kola idu u goste Škotima.

U istoj grupi Izrael i Škotska su igrali nerešeno 1:1.

Domaćini su poveli u samom finišu prvog poluvremena golom Pereca, a bod je Škotima doneo Frejzer u 56. minutu.

Za Izrael je ovo prvi bod u kvalifikacijama pred gostovanje Moldaviji, Škotska iz dva meča ima dva boda pred duel sa Farskim Ostrvima kod kuće.

U Grupi C Italija je slavila na gostovanju Bugarskoj rezultatom 2:0.

Azuri su do pobedu najavili sa bele tačke u 43. minutu. Penal je sigurno izveo Beloti iako su se Bugari bunili da su oštećeni.

Drugi gol postignut je u 83. minutu i delo je Lokatelija.

Italija sada ima dve pobede pred meč sa Litvanijom kod kuće 31. marta. Bugarska je doživela dva poraza, a za tri dana gostuje Severnoj Irskoj.

Švajcarska je takođe minimalnim rezultatom savladala Litvaniju kod kuće i upisala drugu pobedu. Litvanija je u prvom kolu bila slobodna, a Švajcarska neće igrati do septembra.

Jedini gol na meču postigao je Đerdan Šaćiri već u drugom minutu susreta.

U okviru Grupe I Poljska je bila bolja od Andore 2:0 i sada ima četiri boda, Andori je ovo bio drugi poraz.

Oba gola za domaće postigao je fantastični Robert Levandovski – u 30. i 55. minutu meča.

Poljsku 31. marta očekuje gostovanje Engleksoj, a Andora će biti domaćin Mađarskoj.

Mađarska je do pobede došla na gostovanju San Marinu rezultatom 2:0.

Poveli su Mađari sa penala u 13. minutu, pogodio je Adam Salaj. Sedam minuta kasnije njegov prezimenjak Ronald je bio neprecizan sa bele tačke, ali se u strelce upisao u 71. minutu.

Mađarska sada ima četiri boda, a 31. marta gostuje Andori. San Marino sa dva poraza dočekuje Albaniju.

Nemačka je u Grupi J upisla drugu pobedu savladavši u gostima Rumuniju 1:0, a pred meč sa Severnom Makedonijom. Rumuniji je ovo prvi poraz pred gostovanje Jermeniji.

I pored velikog broja prilika, jedini gol za Nemačku je postigao Serž Gnabri u 17. minutu meča.

Ukrajina i Finska su u Grupi D odigrele nerešeno 1:1.

Moraes je u 80. minutu doneo Ukrajini prednost, ali su Finci do boda došli sa bele tačke golom Tema Pukija u 89. minutu nakon što je Mikolenko dobio crveni karton.

Obe reprezentacije imaju po dva remije. Ukrajina 31. marta dočekuje Kazahstan, a Finska je slobodna do septembra.

U Grupi B Švedska je slavila na gostovanju takozvanom Kosovu 3:0.

Poveli su Šveđani preko Avgustinsona koji je asistenciju dobio od Zlatana Ibrahimovića. Isak je dao drugi, a Larson sa penala treći gol.

Švedskoj je ovo druga pobeda i nema mečeva do septembra. Takozvano Kosovo je doživelo drugi poraz pred gostovanje Španiji 31. marta.