Litvanija preko Bugarske do prve pobede, strelac i Lisickas

FIFA World Cup 9. okt 202116:55 > 16:55
fudbalska reprezentacija Litvanije
REUTERS/Ints Kalnins

U prvom oktobarskom meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru u Grupi C Litvanija je došla do prve pobede nakon pet vezanih poraza.

Do prvog trijumfa u ovom ciklusku kvalifikacija Litvanija je na svom terenu savladala Bugarsku rezultatom 3:1. Litvancima ovo ne samo da je prva pobeda u kvalifikacijama već i prvi trijumf nakon 11 vezanih poraza.

Možda bi meč krenuo u drugom smeru da je Dimitar Krasimirov Iliev u 14. minutu realizovao penal.

Kazna za promašaj sa bele tačke stigla je samo četiri minuta kasnije. Mrežu je za vođstvo Litvanije zatresao napadač Voždivca Justas Lasickas.

Utakmice reprezentacije Srbije ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)

Došla je Bugarska do izjednačenja u 64. minutu golom koji je postigo Kiril Despodov, a Litvanija do trijumfa dolazi zahvaljujući Fjodoru Černihu koji je postigao dva gola u razmaku manjem od dva minuta. Lisickas mu je bio asistent u 82. minutu, a Verbickas u 84.

Litvanija sada ima tri boda iz šest utakmica, Bugarska ostaje na pet bodova. Bugarska u utorak dočekuje Severnu Irsku, a istog dana će Litvanija ugostiti Švajcarsku.

Mečeve kvalifikacija za Svetsko prvenstvo pratite samo na kanalima Sport Kluba.